„EDUKACJA TO RELACJA”

Fundacja EduTank, we współpracy z Uniwersytetem SWPS, zaprasza na pierwszą konferencję z cyklu Edukacja to Relacja - dla uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów, oraz wszystkich tych, którzy poszukują nowego modelu szkoły, lepiej odpowiadającego wyzwaniom XXI wieku.

„EDUKACJA TO RELACJA”
24.10.2016 godz. 8:30 - 16:30
Adres: ul. Chodakowska 19/31
Uniwersytet SWPS

Rejestracja:
https://goo.gl/forms/K2PXoRUoQb6mgqH82

Strona konferencji:
www.edukacjatorelacja.pl

Człowiek to istota społeczna - nie istnieje bez relacji z innymi ludźmi. Kiedy rodzi się dziecko, żeby przeżyć, potrzebuje jedzenia i miłości. Kiedy dorasta - potrzebuje jedzenia i miłości. Kiedy idzie do szkoły potrzebuje… no właśnie: czego - poza jedzeniem - potrzebuje, żeby w pełni rozwinąć się jako istota ludzka? Potrzebuje relacji, uwagi i miłości. Zbyt często dostaje jednak: uwagi, oceny i brak akceptacji dla tego kim jest, co potrafi, co go interesuje, a co nie… Żyjemy w czasach zaniku więzi. Nie mamy czasu na ich pielęgnowanie. Nie mamy czasu na przyjaźnie, na wspólne celebrowanie codziennych radości. Bo albo ciężko pracujemy, ale ciężko się uczymy, albo ciężko od tego wszystkiego chorujemy.

Co możemy zrobić, żeby zmienić ten niepokojący stan rzeczy? Żeby budować mosty zamiast murów? Żeby nauczyć się korzystać z najpotężniejszego narzędzia jakim dysponujemy - empatii? Jak dotrzeć do głębi naszego człowieczeństwa? Jak dotrzeć do każdego - nawet najmniejszego człowieka?

Możemy zadbać, żeby w szkołach zaczęto więcej wagi przykładać do rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Możemy wyposażyć nauczycieli w kompetencje i narzędzia do nawiązywania bliższych relacji z uczniami i ich rodzicami. Możemy zredefiniować misję szkoły w Polsce - od miejsca, którego podstawowym celem jest przekazywanie wiedzy, do miejsca, w którym każdy - zarówno uczeń, jak też jego rodzice i nauczyciele, mają przestrzeń do budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i dialogu. Miejsca, w którym każdy czuje się bezpieczny i akceptowany i może w pełni rozwijać swój unikalny potencjał.

Dlatego serdecznie zapraszamy na pierwszą konferencję z cyklu “Edukacja to relacja”, zorganizowaną we współpracy Fundacji EduTank i Uniwersytet SWPS. Konferencja ta będzie okazją do wspólnego zastanowienia się, co jest kluczowe dla mądrej edukacji, w jakim miejscu znajdujemy się jako ludzkość i jak szkoła może odpowiedzieć na potrzeby nasze i naszych dzieci. Wysłuchamy znamienitych mówców, poznamy najlepsze rozwiązania, wymienimy doświadczenia i zbudujemy nowe relacje. Nie zdradzimy od czego rozpocznie się nasze spotkanie z Państwem - niech pozostanie to niespodzianką:) Wszystkie pozostałe szczegóły znajdziecie poniżej.

Zapraszamy serdecznie dzieci - przewidzieliśmy dla Was specjalne atrakcje związane z przypadającym na ten dzień Światowym Dniem Origami! (Zapraszamy serdecznie dzieci pod opieką dorosłych!)

Niech moc relacji będzie z nami!


HARMONOGRAM
08:30-09:00 Rejestracja

09:00-09:15 Niespodzianka

09:15-09:30 "EduTank - energia dla edukacji" Marta Czapińska

09:30-10:15 "O tym jak selfyzacja wpływa na relacje" Małgorzata Taraszkiewicz

10:15-10:45 "Relacja to motywacja" Tomasz Tokarz

10:45-11:15 "Zapraszam do stołu" Ewa Radanowicz

11:15-11:45 Przerwa na koktajl i budowanie relacji

11:45-12:05 "Moc relacji w osiąganiu spełnienia życiowego" Agnieszka Olszewska

12:05-12:35 "Edukacja skrojona na miarę", Katarzyna Trojańska

12:35-12:55 "Szkoła uważności i empatii", Estera Kucińska-Olejniczak i Barbara Zych

12:55-13:15 "W cudzych butach - drama w edukacji" Aleksandra Chodasz

13:15-14:00 Przerwa na lunch i budowanie relacji

14:00-14:50 "Edukacja to relacja" Wojciech Eichelberger

15:00-16:00
Jeden z pięciu warsztatów do wyboru - decyduje kolejność zgłoszeń - proszę nazwę warsztatu wpisać w tytule przelewu

"Podróż bohatera" - dr Tomasz Tokarz
"Edukacja skrojona na miarę" - Katarzyna Trojańska
"EduEdison" - Christopher Mazur i Obata Oriuwa (warsztat po angielsku)
"Uważność w relacji z dzieckiem" - Małgorzata Taraszkiewicz, Magdalena Sulińska
"Aktywne słuchanie" - warsztat z wykorzystaniem metody dramy 
Aleksandra Chodasz
16:00-16:30 Podsumowanie i zdjęcie grupowe :)


Na konferencję zaprosiliśmy znakomitych prelegentów. Wśród nich są:

Wojciecha Eichelberger - psychoterapeuta, pisarz, współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles i Zen Center of Rochester. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie.

Małgorzata Taraszkiewicz - psycholog edukacyjny, wykładowca, pisarz. Neurometodyk, autorka baterii testów psychometrycznych do diagnozy strategii uczenia się dzieci i dorosłych (indywidualni.pl). Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych, w ramach którego powstaje pierwsza w Polsce e-poradnia dla dzieci, młodzieży, ich rodziców i nauczycieli. 

Marta Czapińska - psycholożka społeczna, trenerka kompetencji kluczowych, ekspertka ds. polityki edukacyjnej, w latach 2013-2015 szefowa Zespołu Strategicznego przy MEN. W Fundacji EduTank pełni funkcję partnera zarządzającego ds. relacji.

Tomasz Tokarz - wykładowca (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Instytut Pedagogiki), coach, mediator, trener kompetencji społecznych, promotor innowacji (koordynator merytoryczny w Dolnośląskim Centrum Innowacji Edukacyjnym), badacz, działacz i publicysta edukacyjny. W Fundacji EduTank pełni funkcję partnera zarządzającego ds. badań.

Agnieszka Olszewska - pedagożka, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeutka dziecięca, trenerka metody Komunikacji Transformującej, dyrektorka szkoły Edison i przedszkola Magic Fish. W Fundacji EduTank pełni funkcję partnera zarządzającego ds. rozwoju.

Katarzyna Trojańska - Pedagog-terapeuta, neuropedagog,nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, autorka programu "Edukację skrojoną na miarę", który pomaga uczniom poznać siebie, swój potencjał i wykorzystywać własne zasoby w procesie uczenia się. Pasjonatka teatru, prowadząca przez kilka lat grupę " Teatr 3A". Terapeuta EEG-biofeedback.

Ewa Radanowicz- nauczyciel, trener, coach, lider w projektach rozwojowych szkół. Dyrektor Zespołu Szkół – w Radowie Małym, zarządzanym wg autorskiego programu oraz na miarę XXIw. Przez kilka lat pełniła w województwie zachodniopomorskim rolę eksperta ds. kadry zarządzającej. Od dwudziestu dwóch lat realizuje liczne przedsięwzięcia dydaktyczno-wychowawcze o innowacyjnym charakterze. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji.

Aleksandra Chodasz - trenerka warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieży i dorosłych, specjalizuje się w uczeniu przez doświadczenie i metodzie dramy. Założycielka i prezeska Fundacji Rozwoju „Dobre Życie”.

Magdalena Sulińska - pedagożka, wykładowczyni, konsultantka ds. tworzenia/organizowania placówek edukacyjnych. Zajmuje się wspomaganiem rodziców w sprawach wychowawczych i wyzwaniach szkolnych. W Fundacji EduTank pełni funkcję partnera zarządzającego ds. organizacji.

Estera Kucińska -pedagożka, nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego, doktorantka UW, coach w edukacji, animator kultury. Jest trenerką umiejętności psychospołecznych.Na Uniwersytecie Warszawskim prowadzi autorskie konwersatoria w języku angielskim: "Teaching practice- principles and effective methods", "Primary School in England - comparative studies".

Barbara Zych - psycholog kliniczny, trener, psychoterapeuta, neuroterapeuta EEG. Prowadzi diagnostykę, terapię i warsztaty umiejętności psychospołecznych. W pracy terapeutycznej korzysta z nurtu poznawczo– behawioralnego i neuropsychologii.

Christopher Mazur - Pochodzący z Kanady pedagog, edukator, religioznawca, ekspert ds angielskiej podstawy programowej, native speaker, trener drużyny footballowej, twórca muzyki elektronicznej. Jego pasją jest tworzenie nowych rozwiązań w ramach English National Curriculum.

Obata Oriuwa - an English teacher from Toronto, Canada. A graduate from the University of Guelph in Guelph, Canada he is currently pursuing his passions of writing and his love for literature through teaching and engaging students to learn. At 26 years of age he has gained international teaching experience and accolades whilst travelling and working as an ESL teacher in Thailand.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie wraz ze swoimi pociechami, dla których w Światowym Dniu Origami przygotowaliśmy specjalne tematyczne zajęcia!

REJESTRACJA
Cena biletu:

60 pln za osobę przy zakupie jednego biletu
50 pln za osobę przy zakupie dwóch biletów. Weź ze sobą kogoś, na kim Ci zależy :)

Wpłatę prosimy dokonać na numer konta: 
Fundacja EduTank Edison 
ul. Królewicza Jakuba 69 
02-956 Warszawa
40 1020 1332 0000 1602 1025 7998 
W tytule przelewu prosimy napisać: Edukacja to relacja, warsztat nr ....
W tę kwotę wliczona jest przerwa koktajlowa i lunch.
Dla uczestników przewidziane są certyfikaty. Podbijamy delegacje.
Kontakt:
Marta Czapińska
tel. 513-662-364
marta.czapinska@edutank.org.pl

Wydarzenie udostępnione również: 

https://www.facebook.com/events/300438630332831/

logo footer

kontakt

Fundacja EduTank Edison 

ul. Królewicza Jakuba 71

02-956 Warszawa


 

tel: +48 505 975 174

email: agnieszka.olszewska@edutank.org.pl

zajrzyj również