EduLABY

Podróżując drogą ku zmianie potrzebujemy energii (informacji, inspiracji, wzmocnień). Niezbędne są punkty na trasie, w których można ją uzupełnić. Dlatego tak ważnym elementem naszego projektu są EduLaby - sprawdzone miejsca, gdzie można tankować idee i dobre praktyki.

To placówki, w których uczniowie i nauczyciele mają możliwość wyrażania swoich pasji, odkrywania sensu tego, co robią i tego, kim są. Otwarte na młodego człowieka, ufające w jego samodzielność, umiejętność samookreślenia, zdolność do świadomego podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności. Przyzwalające na eksperymentowanie. Uczące aktywnej postawy wobec rzeczywistości. Przygotowujące do świadomego życia w demokratycznym państwie. To miejsca tworzące fundament pod twórcze działanie oraz budowanie przyjaznych relacji z innymi ludźmi, opartych na zaufaniu, empatii, solidarności.

Jest sporo wspaniałych szkół, które tak działają. Współpracujemy już z nimi. Odwiedzamy je. Czerpiemy od nich pomysły. Korzystamy z ich doświadczeń. Mieszczą się one w całej Polsce. Niebawem zaprezentujemy Wam każdą z tych placówek,  EduLabów – pilotażowych szkół, testujących nowatorskie rozwiązania. Na razie zapraszamy na ich strony internetowe:

Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym

Szkoły Akademickie Da Vinci w Poznaniu 

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Gdyni

Polsko-Angielskie Szkoły Mentis w Warszawie

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Gdańsku

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im.Janusza Korczaka w Zdzieszowicach

logo footer

kontakt

Fundacja EduTank Edison 

ul. Królewicza Jakuba 71

02-956 Warszawa


 

tel: +48 505 975 174

email: agnieszka.olszewska@edutank.org.pl

zajrzyj również