Pierwsze spotkanie KLUBU EduLIDERA za nami :)

Zapraszamy na spotkania Klubu EduLidera organizowane przez Fundację EduTank, której misją jest wspieranie szkół w rozwoju.

Klubu EduLidera zorganizowany przez Fundację EduTank, której misją jest wspieranie szkół w rozwoju uważamy za otwarty!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział, który dał nam energię do organizacji kolejnych spotkań.

ZAPRASZAMY ZATEM WSZYTKICH ZAINTERESOWANYCH DO UDZIAŁU W KOLEJNYM SPOTKANIU JUŻ 07.03.2017 (wtorek)!

Jesteś Dyrektorem lub Właścicielem szkoły lub przedszkola? Czujesz się czasami samotnie mierząc z wieloma wyzwaniami dnia codziennego? Zastanawiasz co przyniesie nam wszystkim deforma edukacji? Potrzebujesz inspiracji? Szukasz ciekawych znajomości? Ciekawi Cię, co dzieje się w innych placówkach? Jak radzą sobie inni Dyrektorzy? Lubisz wymieniać się doświadczeniami i kontaktami? Zastanawiasz się, co robimy w EduTank i jak możemy Cię wesprzeć?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś/odpowiedziałeś twierdząco - Klub EduLidera jest dla Ciebie! Powstał, żeby łączyć, informować, edukować i rozwijać. Na spotkaniach odbywających się co 2 miesiące będziemy wspólnie się śmiać, uczyć, może czasem płakać;) będziemy się dzielić, żeby mnożyć: znajomości, dobry humor, najlepsze praktyki i pomysły na…

Pierwsze otwarte - bezpłatne - spotkanie 7 lutego odbyło się w klimatycznej Galerii Apteka Sztuki. Galeria Apteka Sztuki - założona w 2007 roku i prowadzona przez Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi", to unikatowe na skalę europejską przedsięwzięcie, które jednocześnie jest galerią sztuki współczesnej i Zakładem Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Spędziliśmy w niej razem intensywne 4 godziny - na budowaniu relacji i wzajemnym inspirowaniu się, na wymianie energii i doświadczeń. Zastanawialiśmy się, jak radzić sobie w nowej edukacyjnej rzeczywistości po 9 stycznia 2017 (dzień podpisania ustawy), jak nie dać "zdeformować" naszych szkół, jak odnaleźć się w tym chaosie organizacyjnym? Zmiany w prawie oświatowym przybliżyła nam Zofia Grudzińska - nauczycielka i aktywistka edukacyjna, koordynatorka ruchu Obywatele dle Edukacji.

Zaproponowaliśmy również warsztat dla Placówek Edukacyjnych - "Polecam tę szkołę", poświęcony metodom i narzędziom budowania pozytywnej opinii o placówce edukacyjnej. Szkoły i przedszkola z dobrą opinią radzą sobie lepiej. Dobra opinia umożliwia rozwój, ułatwia wprowadzanie innowacji pedagogicznych, generuje dobrą atmosferę, motywuje kadrę, podwyższa jakość nauczania i wreszcie pomaga rosnąć. Wszyscy jednak wiemy, że opinia potrafi żyć własnym życiem i wymknąć się spod kontroli. Podczas warsztatu dowiedzieliśmy się jak opinię okiełznać i sprawić, by zadziałała na naszą korzyść. Odkrywaliśmy nieznane czynniki wpływające na opinię, dowiadywaliśmy się kim są jej odbiorcy i kreatorzy, przećwiczyliśmy metody dotarcia do liderów opinii oraz poznaliśmy sposoby radzenia sobie z kryzysami. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak sprawić, by dobra opinia o szkole niosła się wśród uczniów, rodziców, mediów i nauczycieli.

Edukacja koncentruje się na dzieciach, ale to rodzice podejmują decyzję gdzie będzie uczyć się ich dziecko. Z reguły wiemy co sprawia, że rodzice wybierają naszą placówkę. Ale dlaczego jej nie wybierają, pozostaje często zagadką. Podczas warsztatu dowiemy się, czym kierują się rodzice przy wyborze szkoły (przedszkola) i jak sprawić, żeby wybrali właśnie nas. Jak dotrzeć do rodziców naszych potencjalnych uczniów i jak zrobić to efektywnie? Czym jest wizerunek w edukacji, jak wpływa na popularność placówki, a ta na jej sukces? Jak budować wizerunek szkoły wśród osób, które dopiero wyślą dzieci do szkoły? Czy warto docierać do osób, które dzieci jeszcze nie mają? Po czym poznać naszych potencjalnych "klientów" i co zrobić, żeby w oczach rodziców nasza placówka wyróżniała się na tle reszty? Ponadto dowiemy się jak sprawić, żeby rodzice byli skutecznymi ambasadorami naszej szkoły/przedszkola budując jej markę i atrakcyjny wizerunek.

Spotkanie składało się z trzech modułów:

Badanie opinii i satysfakcji. Aby placówka mogła się rozwijać i wspierać rozwój swoich klientów czyli uczniów, powinna znać stan obecny satysfakcji z jej usług. Pomocne w tym są konkretne narzędzia badania satysfakcji i opinii o szkole. Badania takie są nieocenionym źródłem wiedzy dla dyrektorów i właścicieli w wytyczaniu kolejnych kroków rozwojowych. Dla rodziców najważniejszym czynnikiem wyboru szkoły jest opinia na jej temat. W tym module dowiesz się jak ją poznać i co naprawdę rodzice, uczniowie, nauczyciele i inne osoby mówią o Twojej szkole.

Budowanie opinii. Placówka edukacyjna jest jak organizm. Podczas modułu poznamy kilka mechanizmów i narzędzi, które powodują, że coraz sprawniej i zdrowiej funkcjonuje. Szybciej radzi sobie z zagrożeniami z zewnątrz i wewnątrz. Zobaczymy, co powoduje, że nauczyciele, a dzięki nim, uczniowie i rodzice, mogą stać się kreatywnymi partnerami, myślącymi w kategoriach Wygrana-Wygrana. Uwalniając potencjał komórek współtworzących organizm, sprawimy, że staną się naturalnymi ambasadorami dobrej opinii placówki edukacyjnej : slightly_smiling_face: Zgodnie z maksymą A. Ashe "Zacznij tu gdzie jesteś, wykorzystaj to, co masz, zrób to, co możesz" pokażemy, że można ruszyć ku zbudowaniu dobrej opinii z każdego miejsca. Jednocześnie, jako, że nauczyciele są najważniejszym ogniwem w dostarczaniu jakości i efektywności usług edukacyjnych, bardzo ważnym elementem jest przeprowadzanie skutecznej rekrutacji i selekcji kandydatów. A następnie zapewnianie im sprzyjającego do rozwoju środowiska pracy. Jasne zdefiniowanie tożsamości, wartości placówki i praca nad satysfakcją wszystkich jej uczestników pomaga wzbudzać zaangażowanie, motywuje do "dawania z siebie więcej" i powoduje uczucie dumy z przynależności.

Zarządzanie opinią. W tym module porozmawiamy o tym w jaki sposób mierzyć się z największymi wizerunkowymi wyzwaniami. Poznasz sposoby wygaszania i zmiany opinii negatywnej oraz wzmacniania i rozprzestrzeniania opinii pozytywnej. Dodatkowo dowiesz się gdzie i w jaki sposób komunikować się z rodzicami, aby byli Twoją szkołą zachwyceni. Porozmawiamy również o tym, jak budowanie wizerunku pracodawcy z wyboru może być istotnym elementem budowania opinii. Elementem, który nie tylko przyciąga najlepszych pracowników, ale także sprawia, że usatysfakcjonowani są wszyscy uczestnicy i odbiorcy organizacji. Przekonasz się także, że to co do tej pory budowało opinię o Twojej szkole to tylko wąski margines pełnego spektrum możliwości i jak wiele jest jeszcze prostych i skutecznych sposobów, by Twoja szkoła miała jak najlepszą opinię, a rodzice, pracownicy i uczniowie stali się jej ambasadorami!

Warsztat "Polecam tę szkołę" poprowadzą:

Krzysztof Dworzyński - ekspert w budowaniu marek i tworzeniu strategii komunikacji. Krzysztof posiada kilkunastoletnie doświadczenie w budowaniu marek i strategii komunikacji zdobyte w czołowych agencjach reklamowych i domach mediowych (Saatchi & Saatchi, Ogilvy & Mather, PZL, Starcom). Fan storytellingu i efektywnego budowania przewagi konkurencyjnej na trudnych rynkach. Zdobywca licznych nagród w konkursach efektywności marketingowej oraz kreatywności w reklamie. Pracował dla największych marek w Polsce, ale tworzył także strategię dla marek lokalnych i niszowych. Wykładowca podyplomowych studiów "Strategiczna komunikacja marki" na AGH. Obecnie niezależny konsultant ds. strategii, trener i współzałożyciel start-upu edukacyjnego Tablaboo. Z wykształcenia socjolog, z pasji kibic piłki nożnej. Lubi prowokować do myślenia i jeść ciasta.

Ewa Bącler - psycholog społeczny, coach kariery, konsultant szkół i przedszkoli. Ewa specjalizuje się w rozwijaniu potencjału jednostek i organizacji. Prowadzi projekty, warsztaty i spotkania indywidualne z zakresu ukierunkowywania edukacyjno - zawodowego oraz budowania marki osobistej, poczucia własnej wartości i odporności psychicznej. Pracuje z młodzieżą, nauczycielami i dyrektorami. Prowadzi projekty dla szkół z zakresu budowania kultury organizacyjnej opartej na silnych stronach oraz indywidualne i zespołowe spotkania coachnigowe w ramach budowania marki nauczyciela. Pasjonuje ją wyciąganie z ludzi i organizacji ich "indywidualności" - unikalnych cech, umiejętności i atrybutów. Wiele lat mieszkała w Moskwie i USA, poznała ludzi z różnych kultur i przekonała się, że to nie warunki ekonomiczne, ale my sami w dużej mierze mamy wpływ na to, jak będzie wyglądało nasze życie i nasz poziom satysfakcji z niego.

Monika Skorykow - specjalistka ds. komunikacji, trenerka Komunikacji Transformującej oraz Treningu Zastępowania Agresji ART, Praktyk NLP. Monika przez wiele lat budowała relacje zespołowe we własnym biznesie w obszarze komunikacji marketingowej, jako lider i konsultant w zespołach projektowych, głównie z działami marketingu, sprzedaży oraz szkoleń, podczas organizacji eventów i imprez oraz zajęć edukacyjnych. Autorka artykułów i felietonów do prasy branżowej oraz bajek i opowiadań dla dzieci i dorosłych. Twórca bajkowych Poduszaków i współtwórca projektu Huggy TV, gdzie będzie wdrażana idea komunikacji, współpracy i wychowania opartego na poszanowaniu godności człowieka. Jej misją jest wspieranie dobrych relacji w życiu codziennym i biznesie, takich które budują ludzi, wzajemne zrozumienie i współdziałanie. Dzięki nim każdy może osiągać cele indywidualne oraz zespołowe, podnosząc efektywność działań i komfort pracy. 

Prezentację "Zmiany w prawie oświatowym" poprowadzi:

Zofia Grudzińska

Życie zawodowe zaczęła jako filmowiec, ale po kilkuletnim pobycie w Anglii, gdzie pracowała jako wykładowca realizacji dźwięku w szkole filmowej, zamieszkała na Mazurach i pracuje jako nauczycielka języka angielskiego w pobliskiej szkole, stosując podejście „autonomii ucznia”. Jest też psychologiem, prowadzi terapię krótkoterminową. Mieszka na wsi, ma mini-schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jest współzałożycielką i koordynatorką Ruchu Społecznego Obywatele dla Edukacji (www.obywateledlaedukacji.org)

Zapraszamy!

Zespół EduTank - Tankujemy Energię dla Edukacji!!!

www.edutank.org.pl

 

logo footer

kontakt

Fundacja EduTank Edison 

ul. Królewicza Jakuba 71

02-956 Warszawa


 

tel: +48 505 975 174

email: agnieszka.olszewska@edutank.org.pl

zajrzyj również