Konferencje

Cykl konferencji “EDUKACJA TO RELACJA”


Człowiek to istota społeczna - nie istnieje bez relacji z innymi ludźmi. Kiedy rodzi się dziecko, żeby przeżyć, potrzebuje jedzenia i miłości. Kiedy dorasta - potrzebuje jedzenia i miłości. Kiedy idzie do szkoły potrzebuje… no właśnie: czego -poza jedzeniem- potrzebuje, żeby w pełni rozwinąć się jako istota ludzka? Potrzebuje relacji, uwagi i miłości. Zbyt często dostaje jednak: uwagi, oceny i brak akceptacji dla tego kim jest, co potrafi, co go interesuje, a co nie… Żyjemy w czasach zaniku więzi. Nie mamy czasu na ich pielęgnowanie. Nie mamy czasu na przyjaźnie, na wspólne celebrowanie codziennych radości. Bo albo ciężko pracujemy, ale ciężko się uczymy, albo ciężko od tego wszystkiego chorujemy.

Co możemy zrobić, żeby zmienić ten niepokojący stan rzeczy? Żeby budować mosty zamiast murów? Żeby nauczyć się korzystać z najpotężniejszego narzędzia jakim dysponujemy - empatii? Jak dotrzeć do głębi naszego człowieczeństwa? Jak dotrzeć do każdego - nawet najmniejszego człowieka?

Możemy zadbać, żeby w szkołach zaczęto więcej wagi przykładać do rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci. Możemy wyposażyć nauczycieli w kompetencje   i narzędzia do nawiązywania bliższych relacji z uczniami i ich rodzicami. Możemy zredefiniować misję szkoły w Polsce - od miejsca, którego podstawowym celem jest przekazywanie wiedzy, do miejsca, w którym każdy - zarówno uczeń, jak też jego rodzice i nauczyciele, mają przestrzeń do budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i dialogu. Miejsca, w którym każdy czuje się bezpieczny i akceptowany i może w pełni rozwijać swój unikalny potencjał.

Dlatego serdecznie zapraszamy na pierwszą konferencję z cyklu “Edukacja to relacja”, zorganizowaną we współpracy Fundacji EduTank i Uniwersytetu SWPS. Konferencja ta będzie okazją do połączenia odkryć z obszaru neuroedukacji z praktyką ich stosowania w referencyjnych szkołach warszawskich. Wysłuchamy znamienitych gości, poznamy najlepsze rozwiązania w czasie sesji warsztatowych, wymienimy doświadczenia i zbudujemy nowe relacje.

logo footer

kontakt

Fundacja EduTank Edison 

ul. Królewicza Jakuba 71

02-956 Warszawa


 

tel: +48 505 975 174

email: agnieszka.olszewska@edutank.org.pl

zajrzyj również