O NAS

Czemu powstał EduTANK?

Stworzyliśmy EduTANK, żeby wyjść naprzeciw dojmującej potrzebie wszystkich dzieci, ich nauczycieli i rodziców. Co to za potrzeba? To potrzeba mądrej edukacji i przyjaznej szkoły. Edukacji, która przygotowuje do coraz trudniejszych wyzwań współczesnego świata. Szkoły, w której każdy jest ważny, szanowany i ma przestrzeń do pełnego rozkwitu i realizacji swojego unikalnego potencjału.

Pragniemy służyć pomocą i profesjonalnym wsparciem wszystkim szkołom i przedszkolom, które zrozumiały, że dotychczasowa formuła ich działania już się wyczerpała. Że dalsze podnoszenie poprzeczki, ciągłe testowanie i podkręcanie śruby, nikomu nie służy. Że dzieci potrzebują akceptacji, docenienia i swobody działania. Mądrego przewodnictwa i życzliwych dorosłych wokół.

Nie nauczą się brania odpowiedzialności ani podejmowania doniosłych decyzji, jeżeli każde z nich, przez 12 lat bycia w systemie, codziennie jest tych możliwości pozbawiane. Nie nauczą się współpracy, ani nie rozwiną empatii, rywalizując wciąż w wyścigu, który prowadzi donikąd. Nie będą kreatywne, próbując usilnie, każdego dnia w szkole, odgadywać jedynie słuszne odpowiedzi. Nie znajdą szczęścia, ani spełnienia, jeśli nie pomożemy im odnaleźć ich mocnych stron i własnej drogi.

Znaleźliśmy się w zwrotnym momencie historii - od tego, co dzisiaj zrobimy, zależy nasze być lub nie być. Od podejmowanych teraz decyzji, zależy przyszłość naszego gatunku i naszej planety. Nasze własne losy - losy dzisiejszych dorosłych - spoczywają zaś w rękach naszych dzieci. Jeśli mają mieć siłę i umiejętności, żeby posprzątać po nas bałagan, jaki im zostawiamy, musimy im stworzyć jak najlepsze warunki.

Musimy zmienić oblicze edukacji masowej - każde dziecko zasługuje na wsparcie w rozwoju. Zasługuje na szkołę, w której rozwinie poczucie własnej wartości i dowie się w czym jest świetne oraz jaki może mieć wkład w rozwój naszego świata. Wszystkie dzieci są twórcze i genialne, każde ma jedyny w swoim rodzaju potencjał. Dlaczego zatem po 12 latach edukacji, tak mało twórczych geniuszy opuszcza szkolne mury? Bo wszystkich uczymy tego samego, w tym samy tempie, na jedną modłę, w ciągłym stresie, w nudny sposób.

W szkołach panuje coraz większa presja, a wśród młodych ludzi coraz bardziej nasila się  depresja. Już blisko milion polskich dzieci i nastolatków potrzebuje pomocy psychologiczno-psychiatrycznej. Najwyższa pora by zrewidować nasze poglądy na temat edukowania i wychowywania młodego pokolenia.

Szkoły, dyrektorzy i nauczyciele potrzebują autonomii  - a nie coraz ciaśniejszych ram, w które muszą się wpasowywać. Potrzebują spokoju, aby móc w pełni skoncentrować się na wspieraniu dzieci w rozwoju i pomaganiu im w radzeniu sobie ze złożoną rzeczywistością. Potrzebują inspiracji i dobrych praktyk, aby codziennie udoskonalać swoje metody pracy. Potrzebują wsparcia całego społeczeństwa, aby móc realizować swoją doniosłą misję. 
 

logo footer

kontakt

Fundacja EduTank Edison 

ul. Królewicza Jakuba 71

02-956 Warszawa


 

tel: +48 505 975 174

email: agnieszka.olszewska@edutank.org.pl

zajrzyj również